Spoštovani obiskovalci naših spletnih strani

V objemu zelenja in prečudovite prekmurske pokrajine se nahaja Osnovna šola Gornji Petrovci, v Prekmurju na Goričkem. Leži v isto imenski občini na severovzhodu Slovenije. Osnovno šolo Gornji Petrovci obiskuje 124 učencev iz 14 različnih vasi (Adrijanci, Boreča, Gornji Petrovci, Košarovci, Križevci, Kukeč, Lucova, Martinje, Neradnovci, Panovci, Peskovci, Stanjevci, Šulinci in Ženavlje) Občine Gornji Petrovci. V okviru šole deluje tudi Vrtec Jurček, ki od leta 2007 domuje v novi stavbi. Vrtec obiskuje blizu 58 otrok. Šola je bila zgrajena leta 1961, leta 2001 prenovljena. Skozi vsa leta se je šola dograjevala in urejala. Tako imajo učenci in zaposleni odlične pogoje za delo. V letu 2002 je bila, v okviru projekta Moja dežela, lepa in gostoljubna proglašena za najlepše urejeno osnovno šolo v Sloveniji. Vizija šole se glasi: Znanje, vzgoja, odgovornost in varnost so naš kažipot v prihodnost. Viziji šole sledimo vsi učenci, zaposleni in starši. Ves čas si prizadevamo za izboljševanje kakovosti in hkrati pripravljamo učence na izzive sodobnega časa. Uveljavlja se individualni pristop k učencem, spremljamo individualni napredek učenca, več pozornosti se posvečamo diferenciaciji. Vse več dejavnosti izvajamo v projektnih skupinah, multidisciplinarno, medpredmetno, fleksibilno … Vse intenzivneje uporabljamo informacijsko komunikacijsko tehnologijo pri pouku, kakor tudi za administrativna opravila. Šola je vključena tudi v več projektov s pomočjo katerih uresničujemo in dopolnjujemo šolski kurikulum.

Johann Laco

(Skupno 2.837 obiskov, današnjih obiskov 1)